Egy épület homlokzati hőszigetelésének költségvetése három jól különválasztható tételből tevődik össze: a munkadíj, az állványozás és a választott technológiához felhasznált anyagok ára.
Érdemes szem előtt tartani, hogy a homlokzat hőszigetelése közben több kapcsolódó szakmunkát is el kell végezni, mert a homlokzati sík a hőszigetelő rendszer vastagságával kitolódik. Így elkerülhetetlen az ablakpárkányok cseréje, az esőcsatorna lefolyók le és visszaszerelése, a szellőzők, a kültéri lámpák, a kapcsolók és konnektorok kiemelése a szigetelés külső síkjára, valamint az elektromos főkábelek, telefon vezetékek, tévé kábelek bekötési pontjainak átalakítása.
Ezen kívül jónéhány munkát nem kell, de ha már ott az állvány, akkor érdemes elvégeztetni, például az eresz- és széldeszkák mázolását vagy lazúrozását, az esőcsatorna kijavítását, redőnyök és szúnyoghálók felszerelését, stb.
Némely esetben a hőszigetelést a külső terepszint alá kell engedni, ilyenkor az épület körüli járdát újra kell betonozni, vagy térkövezni.
Minden épület helyszíni felmérésekor derül fény az egyéb munkákra, melyekkel érdemes számolni és az ajánlatban külön kitérni rájuk.
Az árajánlat készítésekor lényegesen befolyásoló tényező a meglévő fal állapota, az épület mérete és a helyszíni adottságok! A munkadíj kiszámításakor csak a tényleges falfelületet számoljuk, a nyílászárók levonásra kerülnek!